Poštovné nad 100 EUR zadarmo
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Termovízny zameriavač Thermion 2 XP50 PRO4 571,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

Rada termovíznych zameriavačov Pulsar Thermion sa rozširuje o inovatívny model Thermion 2 XP50. Ide o novodobé, kvalitné zariadenie, ktoré využíva tie najlepšie a najvýkonnejšie funkcie. Zameriavač spolupracuje s výkonným mikrobolometrom s citlivosťou NETD <25 milikelvín (mK) na snímanie tepelného obrazu. Pretože čím je hodnota NETD nižšia, tým efektívnejšie senzor pracuje a zaznamenáva teplotné rozdiely sledovaných objektov. Taktiež ich presnejšie oddeľuje od okolitého tepelného šumu. Skvelým príkladom sú napríklad husté zrážky, hmla alebo chladné ráno, kedy je teplotný kontrast okolia veľmi nízky. Rozhodujúcim vplyvom termovízneho zameriavača na zachytávanie aj tých najmenších úrovní teplotného žiarenia je aj objektív s veľkou clonou. Ten poskytuje pozorovateľovi veľmi podrobný, vysoko kontrastný pohľad na sledovaný objekt. Zabudovaná germániová optika a pokročilý teplotný senzor spoločne vytvárajú najlepšie podmienky k rozširovaniu možností detekcie. Pri tomto modeli ide o vzdialenosť detekcie až na 1880 metrov.  S 8-násobným digitálnym ZOOM-om dokážete lepšie a rýchlejšie rozpoznávať detaily sledovaného cieľa a taktiež sa uistíte v samotnom zamierení.

Čo sa týka vzhľadu a upevneniu zameriavača na zbraň, ide o veľmi jednoduchú a rýchlu manipuláciu. Nakoľko je veľmi podobný bežnej, dennej optike, konštrukcia je vytvorená tak, aby narábanie s týmto modelom bolo čo najviac bezproblémové. Na upevnenie na vašu zbraň nepotrebujete žiadne špeciálne príslušenstvo ani montáž. Stačia vám štandardné 30 mm krúžky, tak, ako je tomu pri dennej optike. Zariadenie má 30 mm tubus.

Neodmysliteľnou súčasťou je aj mechanická odolnosť, ktorú Thermion 2 XP50 zvláda na výbornú. Bezchybne odoláva spätným rázom až do 6000 J. (9,3x62, 375 H&H.....)

Odolnosť, pevnosť a spoľahlivosť má na starosti ľahká, celokovová konštrukcia. Každá časť zameriavača je vyrobená s tou najvyššou precíznosťou a presnosťou, čím sa zaručuje bezchybnosť a bezpochyby aj dlhodobá kvalita. Ťažký terén či zlé poveternostné podmienky neprekážajú nijako.

Výber užívateľských profilov - vnútorná pamäť tohto zameriavača poskytuje lovcom uloženie až 5 profilov nastrelenia. Každý profil pre 10 rôznych vzdialeností. Ide o závislosť použitej zbrane a streliva. Behom pár sekúnd si viete zmeniť nastrelenie podľa vašich potrieb.

Funkcia PiP – obraz v obraze - táto jedinečná funkcia sa zobrazuje v hornej časti. Ide o malé okno so stredom obrazu. Je nastavené s väčším zväčšením. Veľkosť tohto obrazu zaberá len 10% celkového zorného poľa.

Funkcia Image Boost – ide o naprogramovanú funkciu, ktorá spoľahlivo spracováva obraz. Niekoľkonásobne zvyšuje ostrosť tepelných kontúr objektov. Zaručuje bezkonkurenčnú kvalitu a ostrosť obrazu.

Výber zámernej osnovy - široká škála typov zámerných krížov poskytuje strelcovi veľa možností zobrazovania objektov. Ponúka možnosť aj kombinácie farebných nastavení. Typ zámernej osnovy: čierna, biela, červená, zelená.

Výkonný AMOLED displej – použitie AMOLED displeja prináša lovcovi ostrosť a vysoký kontrast živých farieb, ktoré je plynulé a bezchybné. Dokonca aj v nízkych prevádzkových teplotách.

Výber farebných paliet zobrazovania – tento výber napomáha lovcovi k lepšiemu prispôsobeniu zobrazovania objektov na základe aktuálnych podmienok. Obľúbenými paletami sú biela horúca a čierna horúca. Upozornenie na intenzívnejšie teplé miesta objektu zaručuje paleta Red Hot, Rainbow a Ultramarine. Aby ste znížili únavu očí počas dlhších pozorovaní, ponúka Thermion 2 XP50 fialovú, červenú monochromatickú a sépiovú paletu.

Zabudovaný video a foto rekordér – veľkú rolu zohráva aj video a foto rekordér, pomocou si dokážete počas každého lovu obstarávať veľké množstvo záberov. Jednoduchým stlačením tlačidla REC sa začne vytvárať záznam. Ten neskôr môžete zdieľať spolu s vašou rodinou a priateľmi. Do vstavanej 16 GB pamäte dokážete nahrať veľké množstvo hodín videí a tisíce snímok. Video sa ukladá spolu so zvukom, na základe čoho môžete pridať aj váš vlastný komentár.

Prepojenie s aplikáciou Stream Vision – na základe funkcie Wi-Fi je možné prepojiť zameriavač s vašim mobilným telefónom alebo tabletom. Môžete tak sledovať vaše aktuálne zábery na obrazovke, ďalej môžete sťahovať spomínané videá a fotky, diaľkovo ovládať zariadenie, aktualizovať softvér a vykonávať množstvo ďalších funkcii.

Duálny systém napájania – zameriavač disponuje duálnym napájacím systémom. Ide o interný a externý akumulátor, ktorý sa vkladá do tohto zariadenia. Výmena externého akumulátora je veľmi rýchla a jednoduchá. Pri tejto výmene nie je potrebné vypnutie zameriavača. Inou možnosťou napájania je aj externý zdroj, napr. power banka.

Aktualizácia softvéru – ak výrobca vydá novú aktualizáciu softvéru, lovec (užívateľ tohto zariadenia) má možnosť vykonať stiahnutie a následné nahranie do prístroja.  Termovízny zameriavač Pulsar Thermion 2 XP50 spolupracuje s operačným systémom iOS aj Android. Aktualizácia spočíva spojením vášho mobilného smartfónu a aplikácie Stream Vision.

Jednoduché ovládanie a manipulácia – ovládanie Thermionu spočíva prostredníctvom troch tlačidiel v hornej časti a ľavého otočného enkódera. Spolu tak umožňujú lovcovi rýchly a komfortný prístup k spravovaniu menu a ďalších nastavení.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj